Motorový olej XF LONGLIFE FORD 0w30 (1L)

Cena s DPH:
13,50 €
Cena bez DPH:
11,25 €
Doba dodania:
Na sklade
Obj. čislo:
80451

Motorový olej XF LONGLIFE FORD 0w30 (1L)

Moderný, vysoko výkonný plno syntetický motorový olej kategórie mid SAPS (stredný obsah sulfátového popola, síry a fosforu) vhodný pre najmodernejšie motory. Zostavený s ohľadom na splnenie a poskytnutie špičkových výkonnostných náročných požiadaviek špecifikácie OEM. Tie sú dosiahnuté zvýšenými čistiacimi schopnosťami, schopnosťami oleja odolávať vysokej prevádzkovej záťaži, zníženým opotrebovania a redukciou spotreby paliva.

APLIKÁCIE:
Olej XF Longlife Ford 0w30 je doporučený pre nové naftové motory vyžadujúce olej SAE 0w30 s normou Ford M2C950-A alebo Jaguar Land Rover STJLR 03.5007. Je plne kompatibilný s nejnovšími systémami a štandardami úpravy výfukových splodin – DPF (diesel particulate filter), GPF (gasoline particulate filter) a katalyzátormi.

Pozor - olej XF Longlife Ford 0w30 neni spätne vhodný pro staršie motory.

UŽÍVATEĽSKÉ VÝHODY:
• Špičková syntetická technológia tohto oleja zaručuje excelentnú čerpateľnosť pri studených štartoch najmenej do -35°C, čo prispieva k okamžitej ochrane dôležitých komponentov motora, pretože väčšina opotrebovania motora vzniká pri štartovacej fáze.
• XF Longlife Ford 0w30 plní požiadavky Ford / Jaguar Land Rover na výnimočnú viskozitnú stabilitu vo vysokých teplotách a extrémnych prevádzkových podmienkach pre udrženie ochrany a predĺženie životnosti motora.
• Zvýšená ochrana vďaka silnejšiemu olejovému filmu medzi kovovými súčasťami prispievajúcimi k zníženiu trenia a opotrebovania. Olej si udrží tieto vlastnosti behom celého výmenného intervalu.
• Výborné nízkoviskózne parametre zaisťujú vylepšenú ekonomiku prevádzky (zníženie spotreby paliva) a taktiež dochádza k redukcii emisných parametrov vďaka optimálnemu množstvu čistiacich a rozpúšťacích složiek. Tie zaisťujú vynikajúcu čistotu motora a kontrolu tvorby kalov, čo zlepšuje proces spalovania a umožňuje tak efektívne fungovanie systémov úprav výfukových splodín.
• Vďaka "mid SAPS" formulácii (stredný obsah sulfátového popola, síry a fosforu) je kompatibilný s modernými katalyzátormi a filtrami pevných častíc (DPF a GPF)
• ACEA C2 mid SAPS špecifikácia s maximom sulfátového popola 0,8%, síry a fosforu na úrovni ACEA C3, ovšem so zníženou HTHS viskozitou s minimom 2.9 mPa.s, pre zníženie spotreby paliva.
• Vyvinutý, vyrobený a balený v Anglicku – originál firmy Millers Oils Ltd.

VÝKONOVÝ PROFIL:
• ACEA C2
• Ford M2C950-A
• Jaguar Land Rover STJLR 03.5007

CHARAKTERISTIKA:
SAE viskozita: 0w30
Hustota pri 15°C: 0.848
Kinematická viskozita pri 100°C: 9.8cSt
Kinematická viskozita pri 40°C: 57.4cSt
Viskozitný index: 157
Bod skápnutia: -42°C
Bod vzplanutia: cez 200°C
Viskozita pri studenom štarte -35°C (CCS): 5.975cP
TBN: 8.0 mg KOH/gm
HTHS: 3.02 mPa.s


    © 2020 oleje MILLERS OILS • tvorba eshopu cez UNIobchod, webhosting spoločnosti WEBYGROUP