Motorový olej XF LONGLIFE LSPI 5w30 (5L)

Cena s DPH:
46,20 €
Cena bez DPH:
38,50 €
Doba dodania:
x
Obj. čislo:
80995x
Dostupnosť:
x

Motorový olej XF LONGLIFE LSPI 5w30 (5L)

Tento olej je inovovaný a teraz sa dá objednať pod novým názvom XF PREMIUM LSPI 5w30 . Do vypredania zásob výrobcu sa môžu ešte objaviť oleje v pôvodnom obale, s rovnakým číslom produktu.

Vysoko výkonný plno syntetický olej vhodný pre najmodernejšie benzínové motory. Zostavený s ohľadom na spĺňanie a poskytovanie špičkovej výkonnosti náročných požiadaviek špecifikacie OEM. To je dosiahnuté zvýšenými čistiacimi schopnosťami, schopnosťou oleja odolávať vysokej prevádzkovej záťaži, znížením opotrebovania a redukciou spotreby paliva.

APLIKÁCIE:
Olej XF Longlife LSPI 5w30 je zostavený na základe požiadavkov normy GM Dexos 1 Gen 2 a je vhodný pre motory vyžadujúce olej špecifický pre jav popisovaný ako LSPI (Low Speed Pre Igniton – predčasné zapálenie zmesi pri nízkych otáčkach). Tento olej zvláda extrémne nároky mazania za zvýšených teplôt a tlakov, ku ktorým dochádza pri motoroch typu GDI (Gasoline Direct Injection – priame vstrekovanie benzínu), napríklad u súčasných preplňovaných motorov Opel.

Pozor - olej XF Longlife LSPI 5w30 nie je spätne kompatibilný so špecifikáciou GM Dexos 2 5w30.

UŽÍVATEĽSKÉ VÝHODY:
• Znižuje náchylnosť k predčasnému zapáleniu zmesi pri nízkej rýchlosti motora (LSPI), čím efektívne predlužuje životnosť motora.
• Špičková syntetická technológia tohto oleja zaručuje excelentnú čerpateľnosť pri studených štartoch najmenej do -30°C, čo prispieva k okamžitej ochrane dôležitých komponentov motora, pretože väčšina opotrebovania motora vzniká pri štarovacej fázi.
• XF Longlife LSPI 5w30 poskytuje výnimočnú viskozitnú stabilitu vo vysokých teplotách a extrémnych prevádzkových podmienkach pre udržanie ochrany a predĺženie životnosti motora.
• Zvýšená ochrana vďaka silnejšiemu olejovému filmu medzi kovovými súčasťami prispieva k zníženiu trenia a opotrebovania. Olej si udrží tieto vlastnosti počas celého výmenného intervalu.
• Výborné nízkoviskozitné parametre zaišťujú vylepšenú ekonomiku prevádzky (zníženie spotreby paliva) a rovnako dochádza k redukcii emisných parametrov vďaka optimálnemu množstvu čistiacich a rozpúšťacích zložiek. Tie zaisťujú vynikajúcu čistotu motora a kontrolu tvorby kalu, čo zlepšuje proces spalovania a umožňuje tak efektívne fungovanie systémov úprav výfukových splodín.
• Vyvinutý, vyrobený a balený v Anglicku – originál firmy Millers Oils Ltd.

VÝKONOVÝ PROFIL:
• API SN
• ILSAC GF5 / API SN-RC (Resource Conserving)
• Opel / GM Dexos 1 Gen 2
• Ford WSS-M2C946-A

CHARAKTERISTIKA:
SAE viskozita: 5w30
Hustota pri 15°C: 0.849
Kinematická viskozita pri 100°C: 12.2cSt
Kinematická viskozita pri 40°C: 69.4cSt
Viskozitný index: 175
Bod skápnutia: -39°C
Bod vzplanutia: cez 173°C
Viskozita pri studenom štarte -30°C (CCS): 4.270cP
TBN: 8.41 KOH/gm
HTHS: 3.43 mPa.s

    © 2021 oleje MILLERS OILS • tvorba eshopu cez UNIobchod, webhosting spoločnosti WEBYGROUP